ÚvodO společnostiAktualityStrašák podnikatelů: Stažení výrobku z trhu

Strašák podnikatelů: Stažení výrobku z trhu

26. července 2019 | Rubriky: Aktuality

Strašák podnikatelů: Stažení výrobku z trhu

V dnešní zrychlené době se vyrábí více než kdy jindy. Lidé jsou stále náročnější. Chtějí větší výběr zboží, lepší ceny a nejlépe všechno hned. Výrobci se tak předhánějí, kdo přijde se zajímavější nabídkou a uvádějí na trh i takové výrobky, které jsou nebezpečné jak lidem, tak jejich okolí.Není možné kontrolovat každý výrobek

Za výrobek se považuje vše, s čím se dá obchodovat.

Výrobce a kdokoliv z distribučního řetězce odpovídá za škodu způsobenou vadným výrobkem, který uvedl do komerčního oběhu.

I přes probíhající kontroly je nemožné kontrolovat každý nový výrobek, který je na trh uveden. Lidé i jejich okolí jsou tak vystaveni nebezpečí, že jim některý z výrobků způsobí škody.

Věděli jste, že když prodejce připraví zákazníkovi dárkový koš, poskládaný z několika druhů zboží, vztahuje se na něj odpovědnost, jako by byl výrobce?

Stažení výrobku může firmu finančně zlikvidovat

Skutečné stažení výrobku z trhu často vyžaduje relativně velké finanční výdaje, které mohou negativně ovlivnit finanční stabilitu podniku.

Například minulý měsíc britská vláda nařídila stáhnout z prodeje i od zákazníků půl milionu sušiček značky Whirlpool. Dokážete si představit, že by firma neměla kvalitní pojištění?

V ČR sleduje nebezpečné nepotravinářské výrobky ČOI a dTest, v EU systém Safety Gate.

Bez kvalitního pojištění je firma bez šance

Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou vadným výrobkem, spolu s pojištěním nákladů na stažení výrobku z trhu, jsou schopné ochránit firmu před neočekávanou nebo katastrofální škodou. V dnešní globální ekonomice by se měla krýt každá společnost, která uvádí na trh vlastní výrobky nebo je distribuuje. Stěžejní je, aby bylo pojištění správně nastavené.

Nejobtížnější bývá určit ušlý zisk a dodatečné náklady vynaložené v důsledku stažení výrobku z trhu. Proto je při sjednání pojištění důležitá správná formulace rozsahu pojištění, definice ušlého zisku a dalších pojištěných položek.

Pomoc specialisty je nezbytností

Správně nastavit pojistnou smlouvu je složité, a proto je důležité poradit se odborníkem, který připraví pojištění firmě na míru. 

Jste výrobce a chcete mít jistotu, že podobná událost vaši firmu neohrozí? Kontaktujte nás, naši specialisté vám rádi poradí.

KONTAKTUJTE NÁS

Zdroj: opojisteni.cz
opojisteni

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn