ÚvodO společnostiAktualitySrážka na sjezdovce vás může stát miliony. Kdy se vyplatí pojištění?

Srážka na sjezdovce vás může stát miliony. Kdy se vyplatí pojištění?

10. února 2023 | Rubriky: Aktuality

Srážka na sjezdovce vás může stát miliony. Kdy se vyplatí pojištění?

Když se chystáte na lyže do Alp, tak berete pojištění jako samozřejmost. Ale pokud vyrazíte s rodinou na jarní prázdniny do Krkonoš, tak už to tak samozřejmé není. Nicméně komplikace a úrazy si nevybírají, mohou vás potkat doma i v zahraničí. V jakých případech se vám pojištění vyplatí?


Pojištění má smysl i pro kratší dovolenou

Krátkodobé cestovní pojištění má smysl má hlavně pro ty, kteří nemají rizika sjednaná v celoročních smlouvách. Dvojnásob to platí pro sportovní nadšence, kteří plánují na dovolené lyžovat, jezdit na sněžném skútru nebo se věnovat rizikovějším sportům. A to i v případě tuzemského cestovního pojištění. Získáte tak na pár dní a za málo peněz větší jistotu, že když se zraníte, vyplatí vám pojišťovna prostředky, které se budou hodit na zvýšené životní náklady. Základní tuzemské cestovní pojištění stojí aktuálně u některých pojišťoven kolem 15 korun za den.

Chcete, abychom pro vás našli to nejvýhodnější cestovní pojištění? Kontaktujte nás, specialisté z makléřské sítě INSIA vám rádi pomohou.

MÁM ZÁJEM O výhodné pojištění

Srážka na sjezdovce vás může opravdu stát miliony

Známý pojišťovácký příběh o tom, jak na sjezdovce srazíte rakouského advokáta a budete platit jak mourovatí za vleklou léčbu jeho zlomenin a hlavně náhradu ušlého zisku, není jen strašení. Navíc člověka s nadstandardními příjmy (nebo s dobrým právníkem) můžete na sjezdovce srazit klidně i v Krkonoších. Běžné pojištění odpovědnosti, které si lidé pro tento případ sjednávají, přitom nemusí na náhradu škody stačit. Cestovní pojištění pak může klasickou pojistku odpovědnosti „posílit“.

Tip: Věděli jste, že od ledna 2022 platí v Itálii zpřísněné povinnosti na sjezdovkách?

Zaplatili jste, ale nemůžete jet. Co storno?

Storno nebývá automatickou součástí žádného cestovního pojištění, je třeba ho připojistit. A vzhledem k tomu, že nikdy nevíte, co se může přihodit, se určitě vyplatí. Hlavně v případech, kdy jde o dražší dovolenou.

Asistenční služby

Jestli budete cestovat autem, tak je potřeba počítat i s případnou poruchou nebo nehodou, která hrozí pokaždé, když sedneme za volant. Jestliže toužíte při cestě na hory po větší jistotě, že se posádka vozu dostane na místo určení či bude mít cestou kde přespat, určitě si sjednejte kvalitní asistenční služby.

Nezapomeňte na aplikaci AutoMobil

Pokud na dovolenou vyrazit autem, tak určitě doporučujeme před cestou nainstalovat mobilní aplikaci AutoMobil. Můžete si do ní nahrát libovolné dokumenty a doklady, třeba to pojištění na sjezdovky. Navíc vám poradí, jak správně postupovat při řešení srážky či nehody. Také usnadní nákup a správu elektronické dálniční známky.  Co vše aplikace umí si můžete přečíst zde. Aplikace je zdarma a k dispozici pro Android i iOS.

TIP: Mrkněte, jaké je povinná výbava pro rok 2023.

google-play-badgeapp-store_cz-01

Chystáte se na lyžovačku nebo aktivní sportovní dovolenou a chcete mít jistotu, že máte správně nastavené pojištění? Kontaktujte nás, specialisté z makléřské sítě INSIA vám rádi pomohou.

VOLEJTE +420 245 003 111

PIŠTE NA INSIA@INSIA.COM

Zdroj: idnes.cz

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn