ÚvodO společnostiAktualityNebezpečí, které hrozí rodičům školáků

Nebezpečí, které hrozí rodičům školáků

11. září 2019 | Rubriky: Aktuality

Nebezpečí, které hrozí rodičům školáků

Do boje se začátkem školního roku vyráží každoročně statisíce rodičů. Je to období, kdy musí sáhnout hlouběji do kapsy. Jak by ne, rodinný rozpočet praská ve švech. Nové aktovky, učebnice, psací potřeby, tenisky na tělocvik a spoustu dalších pomůcek. Náklady šplhají do tisíců korun. A to není vše. Víte, jak se vyhnout dalším nečekaným výdajům?

Novým vybavením to nekončí

Rodiče musí počítat i s platbami za nejrůznější kroužky, školní akce a výlety. Nezřídka přichází rozčarování v podobě nečekaných výdajů za škodu, které dítě způsobí nejen ve škole.

Myslíte si, že vaše dítě není žádný ničitel? I tak může nešťastnou náhodou nějakou škodu zavinit. Svou roli může sehrát i hecování v kolektivu vrstevníků, kde děti často ztrácejí zábrany a snadněji se účastní různých rošťáren.

Umí nasekat nejrůznější škody

Škod, které děti mohou způsobit, je celá řada. Ne vždy je způsobí úmyslně. Stačí chvilka nepozornosti a škoda je na světě. Mezi ty nejčastěji patří popsané lavice, rozbitá skla nebo ulomená dvířka u skříněk. Jde o menší škody, které peněženky rodičů jen tak nezruinují.

Avšak když dojde na větší škody, při kterých jejich ratolest poničí například monitory nebo počítače v počítačové učebně, výukové tablety nebo dražší náčiní v tělocvičně, tak končí veškerá sranda. Škody jdou potom kolikrát až do desetitisíců korun, což s rodinným rozpočtem pořádně zamává.

Kdo platí za škodu?

To určuje zákon, konkrétně odpovědnost k náhradě škod zaviněných nezletilou osobou. Podle zákona musí být dítě, které způsobilo škodu, schopné ovládnout své jednání a posoudit jeho následky. Důležitou roli hraje i povinnost dohledu nad nezletilou osobou.

Nespoléhejte se na to, že nebudete muset za své dítě škody zaplatit. Nezřídka se stává, že rodiče musí zaplatit celou výši škody. Předcházejte tomu!

Chytří rodiče mají sjednané pojištění

Je to právě pojistka odpovědnosti, která rodičům častokrát vytrhne trn z paty a ušetří až desetitisíce korun. Nejčastěji sjednávají pojištění odpovědnosti, když jejich děti jedou na různé školní výlety nebo akce. Překvapivě podceňují lyžařské kurzy, i při nich může dojít ke škodě - ne tolik na majetku, jako spíše na zdraví. Když děti na lyžích neumějí, roste riziko, že někoho během kurzu zraní. I tento případ pojištění odpovědnosti kryje.

Chcete mít klid a jistotu, že když vaše dítě něco rozbije, nebudete to muset platit z vlastní kapsy?

Kontaktujte nás, naši specialisté sestaví výhodné pojištění odpovědnosti na míru vašim potřebám.

KONTAKTUJTE NÁS

Zdroj: investujeme.cz

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn