ÚvodO společnostiAktualityKdyž pojištění majetku nestačí... Hrozí vám podpojištění?

Když pojištění majetku nestačí... Hrozí vám podpojištění?

20. května 2021 | Rubriky: Aktuality

Když pojištění majetku nestačí... Hrozí vám podpojištění?

Každý rok poničí vichřice desítky tisíc domů a chalup. Tisíce českých domácností zachvátí požár. A samozřejmě nesmíme zapomínat na vodu, která také dokáže napáchat obrovské škody. To, že má člověk sjednané pojištění majetku, ještě neznamená, že je jeho majetek skutečně chráněn. Na co si dát pozor?


Nejčastější příčiny škod

Jen loni způsobily požáry v Česku škody za téměř dvě miliardy korun, přičemž třetina požárů vznikla právě v domácnostech. Češi loni nahlásili 43 000 případů vodovodních škod a přes 50 000 škod způsobených vichřicí. Další případy měly na svědomí povodně, krádeže, vandalismus a přepětí v elektrické síti.

Pro všechny tyto a další případy si lidé sjednávají pojištění majetku, ať už nemovitosti nebo domácnosti. V každém případě jen pojištění nestačí. Je potřeba ho nastavit správně a dávat pozor na podpojištění.

Pojištění domácnosti

U pojištění domácnosti je potřeba spočítat hodnotu majetku v domácnosti podle aktuálních cen a podle toho nastavit pojistnou částku. Nezapomeňte v pojistné smlouvě sledovat i maximální limity, protože v některých případech může mít pojišťovna stanoven horní limit.

Ideální je vybrat takové pojištění domácnosti, kde je nejméně limitů a škody na pojištění majetku proplácí pojišťovna v hodnotě cen nových věcí.

Pojištění nemovitosti

Pojistka nemovitosti má být nastavena tak, aby zajistila plnou pojistnou ochranu. Je důležité pravidelně ověřovat hodnotu nemovitosti a tomu přizpůsobovat pojistnou částku. V opačném případě by totiž mohlo dojít k podpojištění. Běžná pojistka nemovitosti by se měla kontrolovat každé dva roky. 

Žijete v pronájmu? I tak se vám pojištění domácnosti vyplatí

Pojištění domácnosti se vyplatí, i když bydlíte v pronájmu. Kryje vaše osobní věci, vybavení nebo elektroniku. Pojistka pomůže i v případě, když vás vykradou nebo vás potká jiná katastrofa. Samozřejmě je vhodné mít sjednané i pojištění občanské odpovědnosti, které pokryje případné škody, které můžete způsobit sousedům.

Mějte to nejlepší!

Chcete mít jistotu, že máte to nejlepší pojištění majetku? Kontaktujte nás, naši specialisté ze sítě INSIA vám rádi pomohou!

VOLEJTE +420 245 003 111

PIŠTE NA INSIA@INSIA.COM

Zdroj: novinky.cz

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn