ÚvodO společnostiAktualityJak ušetřit tisíce, když si zabouchnete dveře

Jak ušetřit tisíce, když si zabouchnete dveře

10. května 2019 | Rubriky: Aktuality

Jak ušetřit tisíce, když si zabouchnete dveře

Znáte ten nepříjemný pocit, když stojíte přede dveřmi a nemůžete se dostat dovnitř? Věřte, že nejste sami. Zabouchnuté dveře řešili alespoň jednou v životě čtyři lidi z pěti. Většina z nás v takové situaci volá zámečníka, za jehož pomoc zaplatí klidně i dva a půl tisíce korun. A přitom bychom mohli ušetřit. Věděli jste, že pouze dva lidi ze sta využijí asistenční službu své pojišťovny?

Téměř každý z nás už někdy zažil situaci, kdy stojí před zavřenými dveřmi bytu či domu a nemůže se dostat dovnitř. Nejčastěji za to může naše vlastní nepozornost, méně častěji průvan nebo domácí zvíře.

Čtyři z pěti lidí ví, co znamená zabouchnout si dveře, sedm z deseti lidí má zkušenosti s rozbitým zámkem a tři z pěti lidí zažili na vlastní kůži, jaké to je, když zlomí klíč v zámku.

Zavolat asistenční službu nás často ani nenapadne

O pomoc lidé žádají nejčastěji své nejbližší, kteří mají náhradní klíč nebo zámečnické firmy, které fungují i 24 hodin denně. Očekávají, že je výjezd zámečníka vyjde kolem tisícikoruny. Většinou však přijde rozčarování, protože není nic neobvyklého, zejména v krajských městech, že výjezd zámečníka a jeho úspěšný zákrok stojí i víc než jednou tolik. Nezřídka se vyšplhá až na dva a půl tisíce korun.

Více zaplatíte, když nejsou dveře zabouchnuté, ale zamčené, navíc s bezpečnostním zámkem. Připlatíte i v případě, že k zabouchnutí dojde v pozdních hodinách nebo o víkendu.

Naprostá většina lidí netuší, že mohou tuto nepříjemnou situaci řešit i prostřednictvím asistenční služby u pojištění domácnosti, která pokryje výjezd i práci zámečníka. O pomoc ji požádají jen dva lidé ze sta.

Zkontrolujte si pojištění domácnosti

Nikdy nevíte, kdy se můžete  ocitnout před zabouchnutými dvěřmi. Je škoda platit za případný výjezd a práci zámečníka z vlastní kapsy, když to může pokrýt pojištění. Zkontrolujte si své pojistění domácnosti a zjistěte, jestli k němu máte sjednanou i asistenční službu. Ušetříte až tisíce korun.

TIP: Nalepte si na dveře zvenku samolepku s číslem na asistenční službu, abyste na pojištění ve stresu nezapomněli.

Nejste si jisti, jestli máte asistenční službu sjednanou? Chcete pomoci? Naši specialisté 
z makéřské sítě INSIA vám moc rádi pomůžou. Neváhejte nás kontaktovat.

KONTAKTUJTE NÁS

Zdroj: Novinky.cz
novinky

Sdílejte článek

Sledujte INSIA na sociálních sítích

Facebook LinkedIn